כיתת ספורט

בשנת הלימודים תשל"ז 1977 היתה לנו הזכות להקים את כיתת הספורט הראשונה בארץ בשיתוף הפיקוח על החינוך הגופני מר יאיר פרישמן והמועצה המקומית ובהובלתו של מר אורי קצב – רכז החינוך הגופני דאז.
הצלחתו של הניסוי בתחום החינוכי, הלימודי, הספורטיבי והחברתי, הביאו לפתיחת כיתות ספורט נוספות בכל הארץ. כיתות הספורט זכו להערכה חיובית של מחנכים, אנשי מקצוע, הורים וכו'. בשנת 1980 הוחלט ע"י הפיקוח על החינוך הגופני והיחידה לטיפוח ספורטאים צעירים במכון וינגייט לפתוח בחטיבת עלומים כיתת ספורט על – אזורית הישגית יחידה בארץ.

מערכת השעות של תלמידי כיתות הספורט זהה למקצועות הלימוד של שאר תלמידי השכבה . יש לציין שמספר שעות הלימוד השבועיות של תלמידי כיתת הספורט גדול ממספר שעות הלימוד של תלמיד בכיתה רגילה לאור תוספת שיעורי החנ"ג וההעשרה של כיתת הספורט. בהקשר זה, יודגש כי לצד אימוני האתלטיקה התלמידים מקבלים שיעורי העשרה בענפים השונים כגון: כדורסל, כדורעף, כדורגל, כדוריד, התעמלות, חדר כושר וכדומה.

תלמידי כיתת הספורט מקבלים 6 – 5 שעות חינוך גופני בשעות הבוקר ו- 2 אימוני חובה אתלטיקה קלה אחה"צ . בנוסף נוטלים חלק תלמידי הכיתה בכ- 40 תחרויות בשנה אשר רובן מתקיימות לאחר יום הלימודים בשעות אחה"צ והערב.

צוות החינוך הגופני והנהלת ביה"ס גאים בפעילות הספורטיבית הענפה בחטיבה ובכיתות הספורט המאדירות מזה 41 שנה את שם ביה"ס. על כך יעידו הגביעים ותעודות ההצטיינות וההוקרה הרבים בהן זכו תלמידי החטיבה, בינם גם תלמידים ותלמידות שאינם משתייכים לכיתת הספורט כגון: נבחרות טניס השולחן ונבחרות הכדורגל, הכדוריד, הכדורשת  וכו'.

צוות החינוך הגופני ימשיך לקדם את הספורט ואת ההישגיות והמצוינות של כל תלמידי החטיבה.

צוות החינוך הגופני זכה זו הפעם השניה בעשור האחרון בפרס הארצי כצוות ספורט מצטיין מטעם משרד החינוך , התרבות והספורט.

צוות החינוך הגופני וההנהלה

מבחנים לכיתת ספורט נא לפנות לשרית רוזנשיין במייל: [email protected]

מבחני איתור לכתת ספורט הישגית בא"ק בחט"ב עלומים- שנה"ל תשע"פא 

כמידי שנה , אנו נערכים לקראת מבחני איתור התלמידים לכתת הספורט ההישגית על-אזורית בא"ק